Ana Sayfa

Sevgili arkadaşlar,
 
Motorium motosiklet mağazasını 2015 yılbaşında kapattıktan sonra, Datça’ya gitmiştim. Ancak Test Sürüşü yazımda anlattığım nedenlerle iki ay sonra İstanbul’a döndüm. Bir çok arkadaşımın dönüşümden haberi olmadığını fark ettiğim için, bu notu yazıyorum.
 
Ben İstanbul’dayım ve motorium.com da yeni yazılarım ve bitmeyen motosiklet sevgimle sizlerle birlikte olmaya devam ediyorum.
 
Tolga Büyüköner

Instagram-Logo-1

KolajOhri-Logo-4Adriyatik Turu

Yine herşey aniden gelişti. Buket ile daha uzun seyahatler yapmak isteyince, 1989 KLR’mizin sağlam fakat eski teknolojinin fazla yakıt tüketimini gereksiz masraf olarak düşündüm. Onun keyfini verebilecek, yine ekol olmuş, klasik yeni teknoloji tek silindirli tek motosiklet, yakınlarıma tavsiye edip aldığım Yamaha Tenere’den başka bir motosiklet yok. Tenere XT660Z düz ve XT600ZA ABS olarak, amaca ve insanın yapısına göre iki versiyon üretilmiş. Düz olanın sele yüksekliği doksan, ABS’li olanın yaklaşık dört santimetre daha alçak. Benim boyuma ABS’li versiyonu uygun olduğundan XT600ZA tercih ettim. Tabii kaçıncı motosikletim olduğunu bilmememe rağmen ilk motosikletimmiş gibi heyecanlı olmamı motosikletçi olanlar anlayacaktır.

100_3262Aklımızda, yeni Tenere’miz ile Adriyatik sahiline ulaşıp, kuzey İtalya, güney Fransa, İspanya, Barselona’ya kadar sahil sahil barışcıl ülkelere bir gezi yapmaktı. Ancak beraber gideceğim ikinci Tenere motosikletin sahibi arkadaşımın yıllık izini ancak Adriyatik sahilinden dönmeye yeteceğinden bu seferlik kısa tuttuk. Açıkça belirteyim, son yıllarda güzel ülkemi o hale getirdiler ki gezilerimde sadece transit geçiş olarak kullanıyorum. Böyle olmasını istemezdim ama paramın karşılığını kim verirse oraya giderim. Yazının devamı için tıklayınız.

Separator-1

Yamaha-XV950-1Yamaha XV 950

Separator-1

Love-Story-2Ali MacGraw, Ryan O’Neal, Love Story, 1970

Motosiklette 50. Yıl; Sanat İçin Sür

Aşk hiç bir zaman pişmanlık duymamaktir. 21. yüzyılın en büyük aşk hikayesinin anlatıldığı Ali Mac Graw ve Ryan O’Neal’in başrollerini paylaştığı Love Story filmini 70′ leri yaşayan herkes hatırlayacaktır. İnsanlar romantik,  aşk ve sevgi herşeyin önündeydi ve Love Story bütün bunları anlatan müthiş bir filmdi. Yazının devamı için tıklayınız.

TB-Yunanistan-5Kawasaki KLR 650 A, 1989

Separator-1

Vespa-PX150-Blu-midnight

Vespa PX 150

Separator-3

Sitemiz “ticari” nitelikli değildir. Tamamen “hobi” amaçlıdır.