Ana Sayfa

Piaggio-Medley-150-2

Piaggio Medley 150


Yaz-1Yaz Geldi Haberimiz Olsun

Ehliyetlerinizi Yenileyin adlı bir önceki yazımda, yurt dışına giden arkadaşlar, yeni ehliyetlerini alarak artık başka hiç bir kuruma gereksiz ücret ödemeden araçlarını kullanabilecekler.

Bu arada özelden yeni ehliyetler için, gerçekten geçerlimi diye soran arkadaşlar oldu. Sırf bu cevabı doğru verebilmek ve özlediğimiz Yunan mutfağını da tatmak için yaşayarak görmek istedik. Geçtiğimiz ay, bir hafta sonu Alexandraupoli’ ye gidip geldik. Tedbir olarak süresi bitmemiş Turing Otomobil Kurumu’ndan aldığım Beynelmilel Ehliyetname’mem de yanımdaydı. Her zaman ehliyet soran Yunan polisi bu sefer sormadı ama ben sordum. Yeni ehliyetimi göstererek bu ehliyet geçerlimi dedim, evet dedi.

Yazının devamı için tıklayınız.


Yamaha 2015 Tenere XTZ 660 ZA

Yamaha-XT660Z-Tenere-9…O motosikleti tarif edeyim. Bana her türlü yol şartında gidebilecek, büyük tekerlekli, tek silindirli, yeni teknoloji, az yakıtla çok giden bir enduro motosiklet lazım. Fiyatı, verdiklerini karşılamalı ve satış sonrasında da periyodik servis bakımlarının, bir markanın sisteme oturttuğu teknikle yapılıp, servis ücretleri makul fiyatlarda olmalı. En önemlisi her yerde servisi olmalı, sabit bir yere mecburcu olmamalı.

Yazının devamı için tıklayınız.


Vespa-PX150-2016-1Vespa Settantesimo 70

1946-2016 Vespa efsanesi 70. yılını Settantesimo ile kutluyor. Vespa sevenler, onunla ilgili bir çok kaynaktan hikayesi hakkında bilgi sahibidir. Bir özetini de ben, Vespa’nın 55. yılı olan 2001 Eylül’de Motosiklet Dünyası dergisinde yazmıştım. Motorium.com (Vespa’nın Hikayesi) basın yazılarımdan okuyabilirsiniz. Hatta o yıl Türkiye’ye gelen dört adet ET4-150 55. yıl special seriden birini almıştım. Şu anda 3 yaşında olan Ada Astepe‘nin, 18 yaşına gelmesi için muhafaza ediyoruz.

Yazının devamı için tıklayınız.


 Sitemiz “ticari” nitelikli değildir. Tamamen “hobi” amaçlıdır.