Ana Sayfa

Vespa-Album-1

Şehir İçinde Yavaş

Aslında bunu otomobil sürücülerine söylemek lazım. Sıkışan trafikte bunalan şoförler, yol biraz rahatlayınca Daytona Pisti’nde yarışır gibi gidiyorlar. Bu keşmekeş trafiği hepimiz iyi bildiğimiz için anlatmaya gerek yok.

Motosikletçi, bu karmaşanın içinde gardını almış boksör gibi olmalıdır. Aynalarını iyi kullanmalı, motosikletini önden, arkadan ve yanlardan, otomobillerden mümkün olduğunca mesafeli tutmalıdır. Otomobil peşinden seyrediyorsa, sol arka tekerlek hizasını alıp, sürpriz çukurlara düşmemelidir. Çoğumuz orta şeritten ani sokağa dönen otomobille çarpışmamak için beraber aynı sokağa girmiştir Bunun için otomobil hizasında daima gitmemeliyiz. Geçeceğimiz otomobilin sol dikiz aynasında şoförü izlemeli, sizi gördüğüne emin olduktan sonra sollamalıyız.

Şehirlerarası seyahatlerde ara köy ve kasabalardan geçerken dalmamalı, hemen şehir içi kurallarına dönmeliyiz. Bütün abuk motosiklet kazaları şehir içinde otomobil aranjmanlarında yapılıyor. Şehir içinde yavaş ve dikkatli sürüş, bu kazaları asgariye indirmenin tek önlemidir.

Tolga Büyüköner
Motosikletçi
Eylül 2000 Motosiklet Dünyası

Separator-1

Gidonun gittiği Yere

2014 yılında, “50.Yıl Sanat İçin Sür” adlı gezimizi yaptığımız genç arkadaşlarımız Cem bey ve eşi Meral hanım ile, bu defa Gidonun Gittiği Yere adlı bir gezi yaptık. Her gezintinin bir özelliği olmalı. Bu sefer dedim ki, biz gezerken birçok arkadaşımız iş yerlerinde çalışıyor olacak. O halde sosyal medya imkanlarını kullanıp gittiğimiz yerlere onlarıda götürelim. İnstagram’dan anlık, motorium.com’dan günlük paylaşımlarla hep birlikte bir gezi yaptık.

20150614_183140Cem Yelten, Meral Yelten, Buket Büyüköner, Okan Ateşçi

Geziyi tekrar etmeyeceğim. Heyecanlarından, keyiflerinden ve üzüntülerinden bahis edeceğim. İnstagram’dan anlatamadıklarımı şimdi anlatacağım. Yazının devamı için tıklayınız.

Separator-1

Instagram-Logo-1

Separator-1

 Erdek-Logo-1

Ben hayatımda Erdek’e hiç gitmedim. Ama kendimi bildim bileli insanların Erdek’e kamplara gittiğini duyardım. Hayat bu, neyin ne zaman olacağı bilinmez. Yazının devamı…

Separator-1

Bir restorasyon hikayesi, Kırmızı Vespa’ya Sadakat

1994 Model Vespa PX 200 E
Kırmızı.
7 Aralık 2007 tarihinde ailemize katıldı. Yürür durumda olmasına rağmen ilgiye ihtiyacı vardı.
Yorgundu biraz…
Farı düştü düşecek, sinyaller çalışmıyor, sağı solu yamuk, kimi yeri pas içinde, kimi titriyor…

Separator-3

Sitemiz “ticari” nitelikli değildir. Tamamen “hobi” amaçlıdır.