Ana Sayfa

20170924_150501Trans Sansarak İznik

Şerbet gibi bir Eylül sabahı. Günlerden pazar. Bostancı’da klasik motosiklet partisine davetliyim. Kendi dönemime ait motosikletlerle güzel vakit geçireceğim.

Sabah 09:00 da Bostanci’dayım. Kimse yok. Caddebostan’a geçip Suadiye oteli önü dahil sahil boyu parti alanını göremedim. Olsun dedim hava çok güzel, yol yaparım. Bostancı İDO iskelesini geçtim sağda bir Ténéré XT660Z, bir NC750X ve CRF250 Rally duruyorlar. Internet sitemin yapımcısı sevgili Ertuğrul Ortaç, kardeşi Orhan ve motosiklete yeni başlayan hala oğulları Cengiz Eralp yol yapmak üzere buluşmuşlar.

Yazının devamı için tıklayınız.


Kawasaki-ZXR750-1994-1Motorium’dan Anılar

1990 yılından beri Motorium’da gecen yıllarım çalışma hayatımın en mutlu yıllarıdır. En keyifli yanı da yapmış olduğum hizmetlerden teşekkür almamdır. İtraf etmeliyim ki, insanları memnun etmek çok zor oldu. Ben iyi bildiğim bir konuda prensiplerimden ödün vermedim. İnsanları doğru yönlendirdim. Çileden çıkma noktasına kadar cok sabır gösterdim. Kova dolduğunda bile sabrımı içime döküp motosikletime binerek boşalttım.

Yazının devamı için tıklayınız.


Hayatın 5 Şartı; Hava, Su, Toprak, Tahta, Ateş.

20161218_090354

Bir canlının varlığını sürdürebilmesi için gerekli beş element. Bunu doya doya yaşamanın tek yolu kamp yapmaktır.

İlk çadırlı seyahatim 17 yaşındayken hippi felsefesini benimseyip oto stop yaparak çıktığım Türkiye turuydu. Kamyon kasasında, turistlerin minibüsünde, otomobilinde seyahat ederek Silifkeye kadar gitmiştim. O yaşta iyi bir tecrübe olmuştu. Tertemiz bir hava, her taraf yemyesil, insanlar güleryüzlü, misafirperver, saygılı ve sevgiliydi. Fotoğraf 1971 yılında bu gün de aynı yerde var olan Kuşadası Önder kamping’de çekilmiştir. Bunları 46 yıl sonra saģlıkla anlatabildiğim için mutluyum.

Yazının devamı için tıklayınız.


TB-YBR125-4Yamaha YBR 125


Seyyah Olup Şu Alemi Bir Gezin

TB-VW-Vespa-4

70’lerde Sultanahmet parasız genç turistlerle doluydu. Biz misafirperver olduğumuz için Türkiye’yi çok seviyorlardı. Kimi otostop ile kimi Volkswagen minivan, Beetle veya Citroen Deux Chevaux gibi iki silindirli ekonomik araçlarla gelip çadırlarında veya vanlarında kalırlardı.

Daha o yıllarda felsefelerini öğrendim. Üniversiteyi bitiren her genç hayata atılmadan önce kendine bir süre veriyor, bu süre içersinde hayal ettiği bir kültür turuna çıkıyor, dünyayı gezip hayata öyle atılıyordu.

Yazının devamı için tıklayınız.


660 Ténéré Rüya Oldu

Yamaha-XT600-Dakar-5

Üzerimde lacivert bir takım elbise, içine açık mavi bir gömlek, üzerine bordo bir kravat, kafamda ne alakası varsa yeşil bir Arai Tour X4 kask, race blue bir XT 660 Ténéré ile çamurlu bir parkurda debelenip duruyorum. Üstüm başım çamur içersinde ama daha çok Ténéré’mi nasıl temizleyeceğimi düşünürken uyanıyorum. Çok güzel bir rüya görmüşüm. Uyanınca rüyamı gerçek yapıyorum ama çamura girmeden. Zamanında iyi ki seni almışım 660 Ténéré’m.

Yazının devamı için tıklayınız.


Hayat Güzeldir

Life is beatiful.

La vita é bella.

Hayat-Guzledir-1

Yedi akademi ödüllü unutamadığım bir film. 1930′ larda İtalya’da yaşayan Guido adında kitap satan neşeli genç bir yahudi, güzel bir kadına aşık olur ve sempatik tavırlarıyla o güzel kadını da kendine aşık eder, evlenirler. Bir oğulları dünyaya gelir. Bir kaç yıl sonra Alman’lar, İtalya’yı işgal ederler. Guido, oğlunu Nazi toplama kamplarından uzak tutmak için yaşananları oğluna bir oyun gibi gösterir. Oyunun ödülü ise bir tanktır.

Yazının devamı için tıklayınız.


Sitemiz “ticari” nitelikli değildir. Tamamen “hobi” amaçlıdır.