Ana Sayfa

Yamaha-X-City-3

Yamaha X-City 250, 2016


Erdek’te Kamp

100_2872Bu yazıyı bir gezi yazısı olarak almayın. Ne gezen, ne yol maceraları yaşayan insanların yanında bizim şurda, Erdek’te iki gece çadırda kalmamızın ne macerası olabilirki. Ama üçüncü gün sizi çağıran İstanbul’dan üç saatlik mesafede, iki gün doğanın kucağında yaşamak mümkünmüş, onu gördüm ve tavsiye ediyorum.

Yazının devamı için tıklayınız.


Vespa-PX150-6Vespa PX 150


Yamaha 2015 Tenere XTZ 660 ZA

Yamaha-XT660Z-Tenere-6Yamaha XT660Z Tenere

Son aldığım motosiklet Yamaha 2015 Tenere XTZ 660 ZA ile henüz 2.850 km yol yaptım. Bunun 1.000 km, motosikletin motorunu alıştırmak ve motosiklete alışmak ile geçti. Bu kullanım süresince onunla ilgili düşüncelerimi aktarmak istiyorum. Beni yakından tanıyanlar, markamın olmadığını, sadece iki tekerleğin üzerinde çok mutlu olduğumu bilirler. Sanmayın benim diye Tenere’yi göklere çıkartırım. Ben burada benim için uygun olan motosikletin peşindeyim.

Yazının devamı için tıklayınız.


IMG-20160312-WA0075Honda Motosiklet Yamaha’yı Evinde Ağırladı

12 Mart 2016 Cumartesi günü Honda Motosiklet Türkiye, Yamaha Ténéré kullanıcılarını, Honda Akademi’de ağırladı. Bir Ténéré kullanıcısı olarak, ben de katılmak istedim ve Sayın Engin Pazarbaşı sağ olsun ismimi son anda listeye yazdırdı.

Yazının devamı için tıklayınız.


Tıpkı Eski Günlerdeki Gibi

Vespalife-2Ah keşke altmışlı yıllarda bindiğimiz Vespa‘larımız duruyor olsaydı dediğimiz olmuyor değil. Aslında Vespa alınır ve beraber yaşanır. Bugün İtalya’da, İngiltere’de bunun güzel örneklerini görebilirsiniz. Bisiklet gidonlu, farı çamurluk üstünde kırklı, ellili yıllara ait bir Vespa’nın üzerinde takım elbisesiyle, başında klasik kaksıyla günlük hayatını onunla yaşayan zevk sahibi yüzlerce insana rastlayabilirsiniz.

Yazının devamı için tıklayınız.


 Sitemiz “ticari” nitelikli değildir. Tamamen “hobi” amaçlıdır.