Ana Sayfa

Mercedes-Pagoda-3Mercedes 230 SL Pagoda, 1965

Ruhu Olan Otomobiller

Motosiklete olduğu kadar, ruhu olan otomobillere de ilgi duyuyordum. Size, otomobil merakımın, müzede sonlanan yolculuğunu anlatacağım.

Yıl 1971. Sevgili Günlüğüm adlı yazımda anlattığım, ilk otomobilimiz 1965 Volkswagen ile bir gün Ankara’ya giderken, yanımdan rüya gibi bir otomobil geçti. İran plakalı bu otomobil, Pagoda kasa dedikleri Mercedes 230 SL iki kişilik spor bir otomobildi. Türkiye’de bu otomobilden çok az sayıda varlıklı ailelerde vardı. Asla sahip olamam diye düşündüğüm bu spor Mercedes’e aşık olmuştum.

Yazının devamı için tıklayınız.


Kawasaki-W800-1

Kawasaki W800 Special Edition


Niçin Motosikletimi Şimdi Almalıyım?

Hayat şimdilik devam ediyor. Yapacak bir şey yok. Nasıl seviyorsak öyle yaşayacağız. Kendimden pay biçersem motosiklet benim çıkış noktam. Burası Motorium olduğuna göre benim yazımı da motosikletçiler okur. O zaman söyleyeceklerimi dikkate alıp değerlendirin derim.

Yamaha-XT660Z-Tenere-15

Ailem bana, para çirkin eşyadır, konuşurken ve sunarken özen ister diye öğretti. Nur içinde yatsınlar sayelerinde bu konuda hiç rahatsız olmadım ve böylede sürdüreceğim. Ama Dünya değişti, İzlemesem de görüyorum. Ekranlarda akşama kadar para konuşuyorlar ve anlamıyorum neyi konuşuyorlar. Halbuki gayet basit kullanılan iki para birimi var. Biri bizim kullandığımız Türk lirası, diğeri Dünya’nın kullandığı Amerikan doları. Ve ben bu yaşıma kadar bizim paramızın karşısında doların geri geldiğinii hiç görmedim.

Yazının devamı için tıklayınız.


660 Ténéré Rüya Oldu

Yamaha-XT600-Dakar-5

Üzerimde lacivert bir takım elbise, içine açık mavi bir gömlek, üzerine bordo bir kravat, kafamda ne alakası varsa yeşil bir Arai Tour X4 kask, race blue bir XT 660 Ténéré ile çamurlu bir parkurda debelenip duruyorum. Üstüm başım çamur içersinde ama daha çok Ténéré’mi nasıl temizleyeceğimi düşünürken uyanıyorum. Çok güzel bir rüya görmüşüm. Uyanınca rüyamı gerçek yapıyorum ama çamura girmeden. Zamanında iyi ki seni almışım 660 Ténéré’m.

Yazının devamı için tıklayınız.


Hayat Güzeldir

Life is beatiful.

La vita é bella.

Hayat-Guzledir-1

Yedi akademi ödüllü unutamadığım bir film. 1930′ larda İtalya’da yaşayan Guido adında kitap satan neşeli genç bir yahudi, güzel bir kadına aşık olur ve sempatik tavırlarıyla o güzel kadını da kendine aşık eder, evlenirler. Bir oğulları dünyaya gelir. Bir kaç yıl sonra Alman’lar, İtalya’yı işgal ederler. Guido, oğlunu Nazi toplama kamplarından uzak tutmak için yaşananları oğluna bir oyun gibi gösterir. Oyunun ödülü ise bir tanktır.

Yazının devamı için tıklayınız.


Motosiklet İle Evlenilmez Flört Edilir

Buket-R80GS-8

Bu lafı yeri geldikçe ederim. Sebebi de geçmişte gerçekten çok güzel motosikletlere bindim ve bir gün hep başka bir motosiklet ile değişti. Çok büyük laf etmişim gibi görünse de bunu öğrenmem yıllar aldı. Şimdi motosikletçi arkadaşlarım arkalarına yaslanıp motosiklete aşık oldukları günden bu yana ilk tanıştığı motosikleti hala duruyormu diye bir düşünsün. İstisnalar kaideyi bozmaz ama duruyor diyeni duymadım.

Yazının devamı için tıklayınız.


Sitemiz “ticari” nitelikli değildir. Tamamen “hobi” amaçlıdır.