Ana Sayfa

Pilavas-Liqueur-Mastiha-Illustration-2Sakız Adası

Bir yere gitmek değil, motosiklet sürmektir motosikletçinin keyfi. Bu yıl ilk keyfimizi Sakız adasına sürerek yaptık. Sakız adasına İstanbul’dan gitmek için, Çeşme’den kalkan turların birinden biletinizi önceden alıp sabah yola çıkmalısınız.

Yazının devamı için tıklayınız.


TVS-Jupiter-ZX-1TVS Jupiter ZX


Yaz Geldi Haberimiz Olsun

Ehliyetlerinizi Yenileyin adlı bir önceki yazımda, yurt dışına giden arkadaşlar, yeni ehliyetlerini alarak artık başka hiç bir kuruma gereksiz ücret ödemeden araçlarını kullanabilecekler.

Yaz-1Bu arada özelden yeni ehliyetler için, gerçekten geçerlimi diye soran arkadaşlar oldu. Sırf bu cevabı doğru verebilmek ve özlediğimiz Yunan mutfağını da tatmak için yaşayarak görmek istedik. Geçtiğimiz ay, bir hafta sonu Alexandraupoli’ ye gidip geldik. Tedbir olarak süresi bitmemiş Turing Otomobil Kurumu’ndan aldığım Beynelmilel Ehliyetname’mem de yanımdaydı. Her zaman ehliyet soran Yunan polisi bu sefer sormadı ama ben sordum. Yeni ehliyetimi göstererek bu ehliyet geçerlimi dedim, evet dedi.

Yazının devamı için tıklayınız.


Honda-AfricaTwin-2016-4Honda CRF1000L Africa Twin


Ehliyetlerinizi Yenileyin

Baharın geldiği şu günlerde içimiz kıpır kıpır. İlk fırsatta bir yerlere gitmek istiyor insan. Hele yurt dışında seyahat etmeyi sevenler, şimdiden pasaport, vize gibi işlemlerini hazırlıyorlar.

Yeni-Ehliyet-1

01.01.2016 tarihi itibarı ile yeni ehliyet yasası yürürlüğe girdi. Bu tarihten itibaren beş yıl içinde mevcut tüm ehliyetler yenilenmiş olacak.

Yazının devamı için tıklayınız.


Sitemiz “ticari” nitelikli değildir. Tamamen “hobi” amaçlıdır.