Ana Sayfa

Buket-R80GS-8

Buket Büyüköner, Kemer, 13 Temmuz 2006
BMW R80 GS Basic

Motosiklet İle Evlenilmez Flört Edilir

Bu lafı yeri geldikçe ederim. Sebebi de geçmişte gerçekten çok güzel motosikletlere bindim ve bir gün hep başka bir motosiklet ile değişti. Çok büyük laf etmişim gibi görünse de bunu öğrenmem yıllar aldı. Şimdi motosikletçi arkadaşlarım arkalarına yaslanıp motosiklete aşık oldukları günden bu yana ilk tanıştığı motosikleti hala duruyormu diye bir düşünsün. İstisnalar kaideyi bozmaz ama duruyor diyeni duymadım.

BMW-R80GS-Basic-Tank-1

Yazı durduk yerde yazılmıyor. Güzel bir pazar sabahı uyandığımda, çok eğlendiğim instagrama baktım. Binmediği halde motosikleti kullanmış gibi yorumlayan sevgili Kamuran Gülcen’in, geçenlerde paylaştığım Bmw 1997 R 80 Gs Basic motosikletimin altına “Bu motosiklete bayılırım” yazmış. Sevgili Kamuran’a aynen şu cevabı yazdım. “Bizim nikah motosikletimiz. Bu da Buket ile nikahıma geçti demiştim ama motosiklet ile evlenilmiyor, sadece flört ediyorsun. Aşk, teknoloji yenilendikçe, yakıtla aynı oranda azalıyor. Ama beğendiğin kadar var”. Kamuran’a verdiğim cevabın arkasından bu yazı çıktı. İlham kaynağım sevgili Kamuran’a teşekkür ederim.

Yazının devamı için tıklayınız.


Yamaha-XT660Z-Tenere-16

Yamaha XT 660 Z Tenere, 2015


Suzuki-Adress-110-4

Suzuki Address 110, MotoGP Edition

Şehirde Doğru Adres; Suzuki Address 110

Yazımın başlığı, Suzuki Address 110 ile ilgili sürüş izlenimlerimin bence sonucudur.

Bir şeyi denemenin adına test dediğimiz için biz de, yani Ertuğrul Ortaç ile birlikte kullandığımız motosikletlerin hangi amaca uygun olduğunu, sürerken bize hangi duyguları yaşattığını, eksilerini, artılarını sizlere anlatmanın adına biz de test sürüşü diyoruz. Sizlere bu bölümümüzde kullanma imkanına sahip olacağım motosikletlerin sürüş izlenimlerini aktarmaya çalışacağım. Gerçek testleri yapan, dynojetlerde motosikletlerin güçlerini hassas ekranda gören, piste çıkıp deneyenler ile hiç bir alakamız yoktur.

Yazının devamı için tıklayınız.


Eğitim Hayat Kurtarır

Motosiklet-3teker-1Ben alaylı yetişen bir motosikletçiyim. Bildiğim tek şey, ustayım diyen yanılır. Bunu erken fark ettiğim için bu kadar uzun sürebilmişim. Basın yazılarımdan Ekim 2004 te yazdığım “Ustayım Diyen Yanılır” Başlıklı yazımı okuyabilirsiniz.

Motosiklet kullanma eğitimi ile ilgili profesyonel motosiklet satış hayatımda doksanlı yıllarda çok sıkıntı yaşadım. Bilinçli kullanıcı ortamı olmadığından, parası olan herkes en havalısını almak istedi. Ben de ısrarla vermedim. Bir çok kişi bunu yıllar sonra anlamış ve bana teşekküre gelmiştir.

Motosiklet Tutkunları” adlı belgeselde bana (aşağıda izleyebilirsiniz), “motosikleti nasıl sattınız?” diye sordular. Tek kelime ile cevap verdim. “Vicdanla“.

Yazının devamı için tıklayınız.


Honda-AfricaTwin-2016-3

Honda CRF 1000 L, Africa Twin, 2016


Sitemiz “ticari” nitelikli değildir. Tamamen “hobi” amaçlıdır.