Ana Sayfa

Yamaha-XT660Z-Tenere-4

Yamaha XT660 Z Tenere

Separator-1

Scooter Kullanmak

Vespa’nın Hikayesi‘ni okuduysanız dünyada ilk scooter birinci dünya savaşı sonrası bireysel taşımacılığa yönelik olarak Piaggio fabrikasında üretilmiş ve pratikliği sayesinde tüm dünyada benimsenmiştir.

Vespalar-1

Türkiye’de de kırklı ellili modeller olduğuna göre bizde de biliniyor ve biniliyordu. En azından 1967’de benim vardı. Yazının devamı için tıklayınız.

Separator-1

Gidonun gittiği Yere

2014 yılında, “50.Yıl Sanat İçin Sür” adlı gezimizi yaptığımız genç arkadaşlarımız Cem bey ve eşi Meral hanım ile, bu defa Gidonun Gittiği Yere adlı bir gezi yaptık. Her gezintinin bir özelliği olmalı. Bu sefer dedim ki, biz gezerken birçok arkadaşımız iş yerlerinde çalışıyor olacak. O halde sosyal medya imkanlarını kullanıp gittiğimiz yerlere onlarıda götürelim. İnstagram’dan anlık, motorium.com’dan günlük paylaşımlarla hep birlikte bir gezi yaptık.

20150614_183140Cem Yelten, Meral Yelten, Buket Büyüköner, Okan Ateşçi

Geziyi tekrar etmeyeceğim. Heyecanlarından, keyiflerinden ve üzüntülerinden bahis edeceğim. İnstagram’dan anlatamadıklarımı şimdi anlatacağım. Yazının devamı için tıklayınız.

Separator-1

 Erdek’te Kamp20150530_210132Ben hayatımda Erdek’e hiç gitmedim. Ama kendimi bildim bileli insanların Erdek’e kamplara gittiğini duyardım. Hayat bu, neyin ne zaman olacağı bilinmez. Yazının devamı…

Separator-1

Bir restorasyon hikayesi, Kırmızı Vespa’ya Sadakat

1994 Model Vespa PX 200 E
Kırmızı.
7 Aralık 2007 tarihinde ailemize katıldı. Yürür durumda olmasına rağmen ilgiye ihtiyacı vardı.
Yorgundu biraz…
Farı düştü düşecek, sinyaller çalışmıyor, sağı solu yamuk, kimi yeri pas içinde, kimi titriyor…

Separator-3

Sitemiz “ticari” nitelikli değildir. Tamamen “hobi” amaçlıdır.