Sevdiğinizle Gezin

Yeniler Motosiklete başlarken, Japonları kastederek bir soru yöneltirler. “Hangi marka daha iyi?” Benim cevabım “Hepsi birbirinden güzel, sen kendine uygun olanı seç” olacaktır. Eğer cevabımı biraz politik bulduysanız öyle olmadığını açıklayabilirim.

Okumaya devam et “Sevdiğinizle Gezin”

Sizi Tanıştırayım, Mr. Enduro

Aslında Mr. Enduro’yu hepiniz tanıyorsunuz. Ama çoğunuz bire bir tanışmadınız. Ülkemizde motosiklete genelde görsel bakıldığını düşünürsek, vitrinde duran motosikletin renginin ve şeklinin güzelliğine göre motosiklet beğeniliyor veya selesinin rahatlığına göre seçiliyor. Halbuki mutlaka araştırmak ve size hem fizik, hem de amaç açısından uygununu bulmak gerekir.

Okumaya devam et “Sizi Tanıştırayım, Mr. Enduro”

Zevkler ve Markalar

Bir motosikletçi olarak, herhangi bir marka motosiklete binmek, herhangi markaları da giymek zorundayız. Motosikletimizi atölyede imal edecek, elbisemizi provalı terzide diktirecek halimiz yok. Gelgelelim bu konuda herkes rahatsız. Diyelim ki bir mağazaya girdik; kullandığımız markalar o mağazanın sattığı markalardan değilse, nasıl olduğunu anlayamadan, laf dönüp dolaşıp sattıkları malın çok kaliteli olduğuna, kullandığımız markaların ise adeta işe yaramaz olduğuna getiriliyor. Buna gerek var mı? Kim hangi markayı seviyorsa ona biner ya da onu giyer.

Okumaya devam et “Zevkler ve Markalar”