Devirsiz Motosikletler

İkinci el motosiklet alım satımlarında, ruhsat devri yapılmadığı takdirde her iki tarafında canı sıkılabilir. Motosikletinizi sattınız, satışı bir sözleşme ile belgelendirdiniz. Ancak ruhsat devrini vermediniz. Adınıza kullanılan motosikletin başına gelebilecek tüm olaylardan resmen siz sorumlusunuz. Yapmış olduğunuz satış sözleşmesi kağıt mendilden öte hiç bir işe yaramaz.

Okumaya devam et “Devirsiz Motosikletler”

Faydalı Geyikler

Kaskınızı Kilitleyin

Kaskın kilitli olmaması ile kask takmamak aynı şeydir. Kilidin amacı düşme çarpışma anında kaskın kafadan çıkmasını önleyip, darbelerin kask tarafından karşılanmasını sağlamaktır. Kaskın kilitli olmaması halinde belki ilk darbeyi karşılar ama, o darbeyle de fırlayabilir ve başımız korumasız kalır. Kask, eldivenden önce takılıp, kilitlenmelidir. Önce eldiven giyerseniz bağlamakta zorlanır, hatta bunalıp boşver bile diyebilirsiniz. Mümkün olduğunca kolay bağlanabilen çeşitli kask sistemleri vardır. Birde kilitsiz kayışları iki çelik halkadan geçirmek suretiyle bağlanan profesyonel sistem vardır ki, zor gibi görünmesine rağmen alışınca en kolay bağlantı şeklidir. Amatör de olsa, profesyonel de olsa kaskımızı mutlaka kilitlemeliyiz.

Okumaya devam et “Faydalı Geyikler”

Yeni Arkadaşlarımıza

Hızla gelişen motosiklet sektöründe yenilerin yanında olmak, onlara doğruyu göstermek, alt yapısı sağlam motosikletçiler yetiştirmek bizim asli görevimizdir. Gerek motosiklet alımlarında, gerek sürüş tekniklerinde, gerekse donanımlarında doğru yönlendirilmeleri, onların hayati ve ekonomik yaşamlarının korunmasını sağlar. Bu bakımdan yazılarımın çoğunlukla yeni arkadaşlarımıza yönelik olduğunu bilmenizi isterim.

Okumaya devam et “Yeni Arkadaşlarımıza”