Rüzgar Gibi Geçti

Sağlam bir kış yaşadık. Tam dört kez karlar altında kaldık. Mağazama kış boyu gelen insanlarla sohbetler doğal olarak hep motosiklet üzerineydi. Hep şunu söyledim; “eğer sıfır bir motosiklet alacaksanız, fuar öncesi karar verdiğiniz markayı kaparo ile ayırtın, fuarda bir şey kalmayacak. Paranızla istediğiniz motosikleti alamayacaksınız” dedim. İnsanlarda sadece fuarda indirim olacak fikrine kilitlenmişlerdi.

Okumaya devam et “Rüzgar Gibi Geçti”

Motosikletçi 50 Yaşında

Güzel bir haziran sabahı takvim 6 Haziran 2004 Pazar, tam elli yıl önce bugün 6 Haziran 1954 günü dünyaya gelmişim. Bugün benim doğum günüm. Ayrıca bu günün diğer doğum günlerimden farklı bir özelliği var. Yarım asrı sağlık ve sıhhatle geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Okumaya devam et “Motosikletçi 50 Yaşında”

Ustayım Diyen Yanılır

Motosiklet showu dünyayi sarmış durumda. Bırakın arka veya ön tekerlek üzerinde gitmeyi,  motosikleti paten gibi kullanıyorlar. Ama bu iş için özel motosiklet hazırlayıp, uzun uğraşlar veriyorlar. Dikkat ettiyseniz arka tekerlek dişlileri ve fren diskleri neredeyse tepsi büyüklüğünde. Böylece en küçük gaz ivmesinde ön şahlanıyor ve ya küçük bir dokunuşla frenaja giriyor. Ondan sonrası dengeye ve çalışmayla edinilen alışkanlıklara kalıyor.

Okumaya devam et “Ustayım Diyen Yanılır”

Motosiklete Binmeden Önce

Motosiklet kullanırken takılması ve giyilmesi gereken ekipmanların önemi hakkında sanırım yazılmayan söylenmeyen hiç bir şey kalmamıştır. Buna rağmen, zaman zaman kasksız korumasız hatta şortla motosiklete binenleri görüyoruz. Geçmişte illa bir sefere mahsus bile olsa ben dahil hepimizin böyle bir hatası olmuştur.

Okumaya devam et “Motosiklete Binmeden Önce”