Motorium 13 Yaşında

Motosiklet piyasasının ilk mağazalarından biri olan Motorium, 19 Mayıs 1990 tarihinde, Maltepe’de halen bu gün bulunduğu yerde hizmete girmişti.

Kuruluşundan günümüze prensiplerınden ödün vermeden, önce hizmet anlayışıyla müşteri memnuniyetine önem veren Motorium, bu yıllar içerisinde sattığı ikinci el motosikletlerin orjinal ve kusursuz olmasıyla ünlendi. Sahibi Tolga Büyüköner, titiz bir yapıya sahip, öncesini bilmediği motosikletleri mağazasına sokmuyor. Sattığı motosikletlerin satışını yapmadan teslim etmiyor. Makinesi ellenmiş veya boyanmış motosikleti satılığa almıyor. Sonuçta motosiklet iki tekerlekli bir araçtır. Durduğu yerde de düşebilir. Böyle bir sebebten küçük bir özür olmuşsa özürü gösteriliyor. İki veya üç yaşından büyük motosikletlerden uzak duruyor. Bunun da sebebi Türkiye’de motosiklet kültürünün henüz yerleşmemiş olmasından, pilotaj hatalarının motosikletleri çabuk yıprattığıdır.

Sizler Tolga Büyüköner ismini dergimizin motosikletçi köşesinde yedi yıldır yazdığı motosikleti sevdiren yazılarıyla da tanıyorsunuz. Motorium’a çalışma hayatında nice başarılı yıllar diliyoruz.

Motosikletçi
Tolga Büyüköner
Haziran 2002 Motosiklet Dünyası

%d blogcu bunu beğendi: