Kymco Like 50 ve Like 50 S

Skuterler bireysel ulaşıma çözüm olarak düşünülmüş, sele altı bagajına eşyanızı koyup rahatça gidebileceğiniz pratik araçlardır. Markalar bu pratik araca insanların yoğun talebi karşısında çok çeşitli skuterler ürettiler.

Fakat bir marka var ki haklı olarak “En İyisinden Daha İyi” sloganı ile dünyanın üçüncü büyük motosiklet üreticisi Taiwan’lı Kymco. Kwang Yang Motor Co. Ltd. Kawasaki, Bmw gibi önemli markaların da skuterlerinin motorlarını Kymco üretmektedir. Çok sağlam ve kaliteli bir markadır. Bu yıl itibarı ile Doğan Trend Motosiklet, Kymco markasını da markalar zincirine ekledi. Motosikleti bilen, seven ve binen tecrübeli yöneticileri sayesinde, pazara oldukça güzel girdiler.


Kymco Like 50 ve 50 S modelleri, L1 sınıfında olup, motorlu taşıtlar vergisinden ve zorunlu trafik sigortasından muaf, B sınıfı otomobil ehliyeti ile kullanılabilen, sürati 45 km’yi geçmeyen motorlu bisikletlerdir. Azami hızından anlaşılacağı üzere şehir içi ulaşımına uygun, ücretli karayolu, köprü ve tünelleri kullanamazlar. Hiç bir sürücü belgesi olmayanlar da L1 sınıfı mopedleri süremezler.

Kymco Like 50 ve 50 S skuterleri, lokal ulaşıma pratik, ekonomik çözüm ve sorunsuz park olarak düşünebilirsiniz.

Bu iki versiyonun arasında ne farklar var derseniz, teknik olarak tamamen aynıdırlar. Like 50 de krom olan parçalar, açılımı Sport olan S versiyonunda piano black olarak yapılmış, camurluk üzerine bir kaş konmuştur. Yine S in marşpiyeli boyasız ve selesi daha spordur. Like 50 de renk seçenekleri beyaz, gri, kırmızı. Like 50 S de gri ve turuncudur.


Yerküreyi etkileyen pandemi nedeniyle toplu taşımaya binmek istemeyenler. Zor bulunan taksiler. Park sorunundan ve giderek artan yakıt fiyatlarından otomobillerini kullanmak istemeyenler. Otomobil ehliyetiniz ile bir Kymco Like 50 veya 50 S alıp, hem kendisini, hem de keyfini sürebilirsiniz. B sınıfı otomobil ehliyeti ile 50 cc bir skuter kullanabilirsiniz. Ancak dört tekerlekli bir aracın kullanma tekniği ile iki tekerlekli bir aracın kullanma tekniği aynı değildir. İşte Doğan Trend Motosiklet bunu da düşünmüş, Kymco Like 50 veya 50 S alan müşterilerine, motosiklet eğitimi hediye ediyor.

Bitmedi. Kymco Like 50 veya 50 S alan müşterilerine 36 ay geçerli olmak üzere 5.000 ₺ Doğan Trend Motosiklet markalarından birinde kullanmak üzere hediye çeki veriyor. Kymco Like 50 veya 50 S ile giriş yaptığınız motosiklet dünyasını sever de hacim büyütmek isterseniz, ikinci el bir skuteriniz ve 5.000 ₺ nakitiniz fon olarak daima hazır olacaktır. Böyle olmasını da temenni ederim çünkü motosiklet özgür, güler yüzlü, mutlu insanların tercihidir.

Test sürüşü için;
www.kymco.com.tr

Tolga Büyüköner
Motosikletçi
28.10.2021

%d blogcu bunu beğendi: