Motosikletçi Özgürdür

Herkesin tatil yaptığı şu günlerde, motosikletçiler yoğun bir çalışma içersindeler. Gündem; bağımsız Motosiklet Federasyonu’nun kurulması. Bu konu iki tekerlek üzerinde özgürlüğü tercih eden hepimizin konusudur. Buradan tüm motosikletçi arkadaşlarımı birlik olmaya çağırıyorum.

Motosikletin önünün açılabilmesi, motosikletçinin haklarının korunması motosiklet sporunun dünya yarışlarında yerini alabilmesi, müstakil bir federasyon ile mümkün olacaktır. Geçmişte ve halen bize sahip çıkan federasyonlara da teşekkür ederiz. Gelişmemizde karşılıklı mutlaka birbirimize faydalarımız oldu. Yine motosikletin bu günlere gelmesinde distribütörüyle, mağazasıyla, dergisiyle, kulübüyle, binicisiyle herkesin bir payı olmuştur. İstanbul’da başlayıp, Anadolu’ya yayılan, gerek şenlik, gerekse spor etkinlikleri bu oluşumun birer parçalarıdır.

Elbette insan olarak doğamızda egolarımız vardır. Burada hepimize düşen görev egolarımızı bastırıp, birlik ve beraberlik içersinde kurulacak olan federasyona tam destek vermektir. Şu an geçmişte bir çok defa zararını gördüğümüz bir başlangıç yaşanmaktadır. Yani konu kişiselleştirilmiştir. Kurulacak olan federasyonu sen kuracaksın ben kuracağım kavgası federasyonun hayal olmasıyla biter. Kavganın asla galibi olmaz. Bırakın bu işi yapmak isteyenler yapsın. Bu bir liderlik mücadelesi değildir. Bir hizmete talip olmaktır. Yarın beğenmezseniz seçimle zaten değiştirirsiniz. Edindiğim izlenimler, Tomsfed’in bu işe sanki karşıymış gibi gösterilmesidir. Her şey den önce sayın Mümtaz Tahincioğlu gibi mümtaz bir kişiliğin böyle saçma bir entrikaya müsaade etmeyeceğidir. “Ayaklarınızın üzerinde durun, sonuna kadar yanınızdayım” dediği gibi, bu işe uygun bır isim dahi önermiştir. Türkiye’de motosikletin temelini eski mağaza sahiplerinin attığı bir gerçektir. Ancak Motosiklet Federasyonu’nun oluşumunda profesyonellerin dışarıda kalıp destek vermeleri daha sağlıklı olacaktır. Otomobil de bu aşamalardan geçti. Dün birbirlerinden lastik alarak yarışan otomobilciler, bugün F-1 yarışlarını hayata geçirme aşamasına geldiler. Bunu biz niçin başarmayalım?

Sevgili motosikletçiler, Federasyon’umuzun kurulması için ilk adımlar atılmıştır. Birileri bizim için iyi bir şeyler olsun diye uğraşıyorsa, onlara destek vermek de bize düşer.

Motosikletçi
Tolga Büyüköner
Ağustos 2003

%d blogcu bunu beğendi: