Aprilia 2021 Tuono 660

Şasi sihirbazı Aprilia, yarış için geliştirdiği V4 ün şasi mühendisliğini, bu kez de Tuano 660’a uyarlıyarak, super sport tadında bir naked bike yapmış.

İyi giden, iyi dönen, çok iyi duran, selesi konforlu, ergonomisi rahat bu motosikleti bir de ekrandan sürmek istediğiniz moda getirebiliyorsunuz.
Maliyetten kaçmayan Aprilia, kullandığı Kayaba süspansiyon ve Brembo fren sistemlerini, Prelli Rosso Corsa II lastikler ile tamamlayarak beklentileri zirveye taşımış.

Aprilia RS 660 super sport motosikleti sürüp, anlatmıştım. Özeti şuydu. Artık spor motosiklet, pist dışında kullanılmaz fikrimi çürütecek kadar rahattı. Tuono 660’ı da sürüp, karşılaştıracağım.

Mola vermeden 2 saat 40 dakika sürüş yaptım. Hiç yorulmadım. Tuono 660’ı bu sürüşten sonra şöyle tarif edeceğim. Bir iki eksik dışında, RS 660’ın çok daha konforlu yol versiyonu. Nedir o eksikler? Motor gücü 95 Beygire çekilmiş. Quick Shifter yok.

Geniş bisiklet gidonu, motosikleti daha kolay yönlendiriyor. Dik oturumu çok rahat. Bunun dışında her şey RS 660 ile aynı. Hiç bu kadar super sport görünen bir naked bike olmamıştı. Artık motosikleti karakterine göre sürmek zorunda da değiliz.

Aprilia motosikletlerinde, yüksek teknolojiyi kullanarak, ekrandan her sürücünün tecrübesine, tarzına veya o anki yol ve hava şartlarına uygun moda getirip, motosikletin güvenli, kolay ve konforlu sürülmesini sağlıyor. Şaşıracaksınız ama hız sabitlemesi bile var.

Bitmedi. Bir de piste girmek isteyenler için ekranı pist moduna alabiliyorsunuz. Bundan da anlayacağınız üzere Aprilia markasının altına, Racing yazısını süs olsun diye yazmıyor. Motosiklet her şeyiyle piste hazır üretilmiş. Bir de son yıllarda geliştirilen ışık sistemleri, bu motosikletlere çok şık uygulanmış.

Tuono 660, bu özelliklerine, zarif, hafif ve spor yapısı, renk ve grafik görseliyle, şehir içinde en havalı ve en pratik motosikletiniz olacaktır.
Test edin, söylediklerim ile karşılaştırın.

Tolga Büyüköner
Motosikletçi
02.09.2021

%d blogcu bunu beğendi: